Apie ką dažniausiai kalba mamos?

Apie ką dažniausiai kalba mamos?

Kartais sutinkame žmones su kuriais nėra apie ką kalbėti, bet jei būdamos mamos sutiksime kitą panašaus amžiaus vaiką turinčią mamą, tai kalbos tikrai bus į valias. Sutinkate? Mamos nenustojamai bendrauja gyvai, jų kalbos jau persikelia ir į interneto platybes – vis dar populiarūs „supermamų“ forumai, net gi kuriamos uždaros grupės socialiniame tinkle Facebook, į kurias priimamos tik tam tikrą mėnesį gimusių kūdikių mamos. Bendri džiaugsmai ir rūpesčiai suartina net ir nepažįstamus žmones. Mums pasidarė smalsu, kokiomis temomis dažniausiai kalba mamytės, tad nusprendėme tai išsiaiškinti! Skaitykite, raskite savo mintis ir specialistų patarimus!

1. VAIKAS ATSISAKO VALGYTI, KĄ DARYTI?

 • Google paieškos duomenys šia tema: 153 000 rezultatai.
 • Pagrindinė problema: vaikas noriai valgo tik saldumynus, o kito maisto atsisako (ypatingai nevalgo daržovių). Atrodo, kad išbandyti visi ir gražūs, ir negražūs būdai, kaip paskatinti vaiką valgyti, o rezultato kaip nėra, taip nėra.
 • Mamyčių siūlomi sprendimo būdai:mamytės dažniausiai rekomenduoja iš vaikų raciono pašalinti užkandžius ir saldumynus, pataria ieškoti gražesnių maisto pateikimo formų. Taip pat dalinasi maisto papildų nevalgiukiams vartojimo patirtimi.
 • Vaistininko nuomonė: “Visų pirma, skatinu nepanikuoti – galbūt vaikas nevalgo pietų, tiesiog dėl to, kad per daug užkandžiauja? Jei vaikas iš tikrųjų valgo nenoriai, rekomenduoju išbandyti nevalgiukiams subalansuotą maisto papildą su aronijų ekstraktu „Niam-niam“, kurį reiktų vartoti 20-30 min. prieš maistą.”

2. KAIP STIPRINTI VAIKO IMUNITETĄ?

 • Google paieškos duomenys šia tema:81 900 rezultatai
 • Pagrindinė problema: vaikas, pradėjęs eiti į darželį, neturi stipraus imuniteto ir dėl to dažnai „pagauna“ kitų vaikų nešiojamus virusus, o darželiai nepriima į grupę nors kiek peršalusių vaikų. Rezultatas – vaikas dėl sveikatos sutrikimų dažniau būna namuose, nei darželyje.
 • Mamyčių siūlomi sprendimo būdai: mamos dalinasi įvairių vaistų, maisto papildų, skiepų ar natūralių priemonių imunitetui stiprinti pavadinimais. Vis daugiau kalbama apie grūdinimosi, sporto, sveikos mitybos svarbą vaiko imunitetui.
 • Vaistininko nuomonė: „Imunitetas – sistema, kuri sklandžiai veikia tuomet, kai kiekvienas elementas funkcionuoja teisingai. Labai svarbu, kad vaikas gerai išsimiegotų, nepatirtų streso, daug judėtų ir sveikai valgytų. Visgi, reikia nepamiršti, kad ne visas reikalingas maisto medžiagas jis gauna su maistu. Dėl šios priežasties rekomenduoju vartoti multivitaminų kompleksą “Niam-niam”, kuris praturtintas ypatingą reikšmę augančiam organizmui turinčiais vitaminais A, B, C, E.“

3. KUR RASTI PIGIŲ VAIKIŠKŲ RŪBELIŲ?

 • Google paieškos duomenys šia tema: 64 200 rezultatai
 • Pagrindinė problema: vaikai auga labai greitai, tad mūsų atžaloms vis reikia naujų drabužių. Mamytės nori ne tik pigių, bet ir gražių rūbelių, todėl jos nuolat diskutuoja apie geriausias vietas vaikų rūbams įsigyti.
 • Mamyčių siūlomi sprendimo būdai: vis daugiau populiarumo sulaukia interneto svetainės ar grupės socialiniame tinkle Facebook, kur prekiaujama dėvėtais vaikų drabužiais. Tai ne tik puiki proga įsigyti rūbų pigiau, bet ir galimybė užsidirbti, parduodant jau išaugtus drabužius. Taip pat rekomenduojama apsipirkti internetu Lietuvoje ar užsienyje. Mamytės netgi kooperuojasi, siekdamos sutaupyti pinigų ir daro bendrus užsakymus iš užsienyje esančių el. parduotuvių.
 • Internetinės rinkodaros specialistės nuomonė: “Drabužių sektoriuje, ypač tarp el. parduotuvių, vyksta didžiulė konkurencija, todėl pardavėjai privalo taikyti geresnes kainas, nei realiose prekybos vietose. Be to, šiems pardavėjams nereikia mokėti už parduotuvės patalpų nuomą. Visa tai lemia, kad vaikiškus drabužius jie gali pasiūlyti pigiau.”

4. VAIKAS NEMIEGA, KĄ DARYTI?

 • Google paieškos duomenys šia tema: 48 200 rezultatai
 • Pagrindinė problema: su vaiko nemigos problema, visų pirma, susiduriama kūdikystėje, kada tėveliai negali ramiai išmiegoti. Vėliau ši problema išryškėja darželiuose, kada vaikai protestuoja prieš pietų miegą. Galiausiai, dauguma vaikų nori jaukiai vakaroti su tėveliais, o ne eiti miegoti nustatytu laiku.
 • Mamyčių siūlomi sprendimo būdai: mamytės rekomenduoja išlikti kantriomis – bandyti kartu miegoti su vaikais, skaityti jiems pasakas, nuraminti. Taip pat pataria mažinti saldumynų kiekį ir gerti daugiau vaistažolių arbatų.
 • Socialinės pedagogės nuomonė: Pats geriausias sprendimas vyresniems nei trejų metų vaikams – didelis užimtumas ir fizinis aktyvumas dienos metu. Užsiėmęs ir aktyvus vaikas pats norės eiti ilsėtis, o vaikas, kuris visą dieną yra pasyvus iš tiesų nenorės miego. Verčiau versdami vaiką miegoti, eikite su juo palakstyti į lauką!”

5. Į KOKIUS BŪRELIUS LEISTI VAIKĄ?

 • Google paieškos duomenys šia tema: 43 900 rezultatai
 • Pagrindinė problema: vaiko leidimas į būrelius pamažu tampa ne tik svarbiu užsiėmimu, bet ir mados reikalu. Kyla diskusijos, ar tikrai vaikui ne per daug lankyti tris ar daugiau būrelių vienu metu? Ką tuomet geriau rinktis sportinius ar meninius būrelius?
 • Mamyčių siūlomi sprendimo būdai: dažniausiai siūloma rinktis sportinius būrelius, kaip plaukimas, tenisas, futbolas, krepšinis, taip pat meninius būrelius, tokius kaip šokiai, dainavimas, tapyba.
 • Socialinės pedagogės nuomonė: „Jaunesniam vaikui svarbi visapusiška kūno raida, todėl iki iki 10 metų vaikas gali drąsiai bandyti įvairius būrelių variantus. Vyresniam vaikui rekomenduojama rinktis konkrečią sporto šaką. Be to, nešvaistykite pinigų ir žinokite, kad Švietimo ir mokslo ministerija nuo 2015 spalio 1 d. suteikė galimybę gauti tikslinį valstybės finansavimą vienai neformaliai veiklai (būreliui), kuri yra akredituota savivaldybėje.“

Reikia pripažinti, kad be šių temų neužauginsime nei vieno vaiko. Tad dalinkitės patirtimi, mokykitės iš kitų ir diskutuokite, nes tik taip gimsta geriausi sprendimai!