Kaip atsakingos mamos rūpinasi savo vaiku?

Kaip atsakingos mamos rūpinasi savo vaiku?

Linksmas, energingas, ir žinoma, visus metus sveikas vaikas – to nori visi, savo atžala besirūpinantys tėveliai. Tačiau ar žinote, ko reikia, kad vaikas būtų ne tik sveikas, bet ir tinkamai vystytųsi, būtų judrus ir laimingas? Tam labai svarbus tinkamas vitaminų ir mineralų balansas.

Vitaminai ir mineralai labai svarbūs vaiko vystymuisi

Vaiko organizmui didelės įtakos turi vitaminai ir mineralai. Jie reikalingi tam, kad mažasis šeimos narys augtų ir vystytųsi sveikas, turėtų pakankamai energijos. Atsakingos, savo vaiko sveikata besirūpinančios mamos žino, kad dėl vystymosi procesų vaiko organizmui reikia daugiau naudingųjų medžiagų nei suaugusiajam. Mažajam labai svarbu gauti A, C, D, E, PP, B grupės vitaminų, kalcio, cinko, magnio bei begalės kitų svarbių medžiagų. Teigiama, kad papildomi vitaminai padeda pastiprinti imunitetą, pagerinti bendrą savijautą ir išsaugoti sveikatą, gerinti fizinį ir protinį vystymąsi. Negaunant pakankamai vitaminų vaiko dantukus gali pažeisti ėduonis, pradėti slinkti plaukučiai, atsirasti raumenų skausmai, lūžinėti nagai, silpnėti imunitetas, vaikas gali dažniau peršalti, tapti pavargęs, išblyškęs ir irzlus. To, ko gero, nenorėtų nė viena mamytė.

Ką daryti, kad vaikas būtų aprūpintas vitaminais?

Augančiame organizme naudingųjų medžiagų atsargos greitai išsenka, todėl organizmą svarbu papildyti vaikui reikalingais vitaminais ir mineralais. Daug reikalingų medžiagų yra vaisiuose, daržovėse, žuvyje, mėsoje, riešutuose, pieno produktuose ir kt.

Kai kurios mamytės mano, kad vaikui reikalingų medžiagų pakanka gauti su maistu. Pasitaiko atvejų, kai net visavertė mityba, vaiko organizmo iki galo nepapildo jam reikalingomis medžiagomis. Net sveikai besimaitinantiems vaikams gali trūkti geležies, kalcio, B grupės vitaminų ir kt. Na, o ką kalbėti apie vaikus nevalgiukus ar sveikai nesimaitinančius vaikus…  Savo vaikučių sveikata besirūpinančios mamos turėtų atkreipti dėmesį į specialiai vaikams skirtus maisto papildus.

Maisto papildai – tai preparatai, kurie savo sudėtyje turi koncentruotą vitaminų, mineralų ar kitų naudingųjų produktų kiekį. Šie preparatai padeda gerinti tam tikras organizmo funkcijas, stiprinti imunitetą ir apsaugoti organizmą nuo negalavimų. Maisto papildų gali būti pačių įvairiausių: nuo tablečių, sirupo, lašiukų iki guminukų ir kt. Vaikams skirti maisto papildai dažniausiai būna skanūs, spalvingi. Tačiau visada žinoti, kad maisto papildas – tai ne saldainiai, todėl juos reikėtų vartoti saikingai, vadovaujantis instrukcijomis.

„Niam-niam“ – sprendimas atsakingoms mamytėms

Vienas iš sprendimų, galinčių padėti aprūpinti vaikučio organizmą vitaminais ir mineralais – tai „Oiledixin Niam-Niam“ maisto papildas. Šiame maisto papilde yra tokių biologiškai aktyvių medžiagų kaip karotenas, vitaminai A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C, E, cinkas, selenas. Taip pat sudėtyje rasite daug geležies, kuri padeda palaikyti normalų raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino susidarymą. Šis maisto papildas taip pat yra puikus sprendimas vaikams nevalgiukams, nes aronijų sultys, esančios maisto papildo „Niam-Niam“ sudėtyje, skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir skatina vaiko apetitą. Be to, aronijų vaisių minkštime yra mangano ir geležies, o jodo – 2–3 kartus daugiau negu kituose vaisiuose ir uogose. Taigi vartojant šį maisto papildą, jūsų vaikutis ne tik noriau valgys, bet ir bus aprūpintas jam reikalingomis maisto medžiagomis.