Kodėl renkantis maisto papildus svarbūs ne tik vitaminai, bet ir mineralai?

Kodėl renkantis maisto papildus svarbūs ne tik vitaminai, bet ir mineralai?

Turbūt kiekvienas tėvelis nori, kad jų vaikutis augtų sveikas ir laimingas. Be abejo, tam, kadJūsų atžala augtų sveika, organizmui labai svarbus tinkamas naudingųjų medžiagų kiekis. Visi žino – į vaikučio mitybą būtina įraukti vaisių ir daržovių, nes juose slypi begalės vitaminų. Tačiau ar žinote, kad organizmui reikalingi ne tik vitaminai, bet ir mineralai?

Mineralai – kas tai?

Mineralai – tai organizmui gyvybiškai svarbios medžiagos, reikalingos daugeliui biologinių funkcijų. Jie turi didelės įtakos bendrai fizinei ir psichinei sveikatai. Mineralai padeda pasisavinti maisto medžiagas, subalansuoti medžiagų apykaitą, turi įtakos imuninei sistemai, virškinimo sistemos veiklai, taip pat jie įeina į raumenų, kraujo, nervinių ląstelių, dantų, kaulų sudėtį. Vaikui labai svarbūs tokie mineralai kaip geležis, kalcis, magnis, cinkas, jodas, selenas bei daugelis kitų medžiagų. Šių ir kitų mineralų vaikučiui rekomenduojama gauti pirmaisiais jo gyvenimo metais, nes būtent tokiu laikotarpiu jis sparčiausiai auga ir vystosi. Dėl mineralų trūkumo gali pasireikšti įvairūs negalavimai: suprastėti imunitetas, atsirasti nuovargis, raumenų silpnumas, o kas blogiausia – pats vaikučio vystymasis.

Kokie mineralai vaikui svarbiausi?

Geležis – padeda eritrocitams išnešioti deguonį ir paversti maistą energija, taip pat ji svarbi kraujo gamybai. Jei Jūsų vaikučiui trūksta geležies, jis gali prasčiau vystytis, būti nuvargęs, blogiau koncentruoti dėmesį, arba net atsirasti mažakraujystė.

Kalcis – labai reikalingas sveikiems vaiko kaulams ir dantims, normaliai medžiagų apykaitai, ląstelių dalijimuisi. Jei vaikui trūksta kalcio, jis gali tapti irzlus, nuvargęs, kamuoti nemiga, pasireikšti dantų kariesas, atsirasti mažakraujystė bei sulėtėti jo augimas.

Cinkas – skatina vaikučio augimą, stiprina imunitetą, svarbus maistinių medžiagų apykaitai, pažinimo funkcijai. Cinko trūkumas gali pasireikšti padidėjusia infekcijų tikimybe, sulėtėjusiu vaiko augimu, gali būti psichinių ligų priežastimi.

Magnis – labai reikalingas kaulų ir dantukų formavimuisi, nervų sistemos veiklai, taip pat tai – svarbus energijos šaltinis. Vaikučiui trūkstant magnio, jį gali kamuoti nervingumas, irzlumas, nemiga, hiperaktyvumas.

Selenas – antioksidantas, saugantis imuninę sistemą, ir padedantis išvengti organizmui kenkiančių laisvųjų radikalų. Jei organizmas negauna pakankamai seleno, padidėja onkologinių, širdies ligų rizika. Taip pat seleno trūkumas gali pasireikšti raumenų silpnumu, pakitimais naguose.

Jodas – svarbus psichiniam ir fiziniam vystymuisi, reikalingas skydliaukės hormonams. Šio mineralo trūkumas kenksmingas mokyklinukams, jis gali turėti įtakos silpnesniems protiniams gabumams.

„Oiledixin Niam – Niam“ – vitaminų ir mineralų šaltinis vaikams

„Oiledixin Niam – Niam“ – tai efektyvus ir naudingas maisto papildas vaikams. Šio produkto sudėtyje yra gausu vitaminų ir mineralų: cinko, seleno, vitaminų A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, C, E. Maisto papildo sudėtyje yra geležies, kuri padeda palaikyti normalų raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino susidarymą. Niam-niam sudėtyje taip pat yra aronijų sulčių, kuriose yra mangano ir geležies, o jodo – net 2–3 kartus daugiau negu kituose vaisiuose ir uogose. Svarbu žinoti, kad maisto papilde esančios aronijų sultys skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir  vaiko apetitą, todėl „Niam Niam“ – puikus sprendimas vaikui nevalgiukui. Gardūs braškių skonio lašiukai nepaliks abejingo net maistui išrankiausio vaiko. Kodėl nepasirūpinus savo vaikučio sveikata jau dabar?