Kodėl vitaminai vaikams turi būti skanūs?

Kodėl vitaminai vaikams turi būti skanūs?

Dažna problema – vaikai mėgsta saldumynus, bet nemėgsta daržovių. Ar kada pagalvojote, kodėl taip yra? Laimei, vaikai nežino, kad šiems jų pasirinkimams yra logiškas paaiškinimas. Vaikai turi daugiau skonio svogūnėlių liežuvyje, nei suaugusieji ir tai lemia, kad mūsų atžaloms kai kurio maisto skonis atrodo daug stipresnis, nei mums. Tas maistas, kuris mums atrodo skanus, jiems gali būti tiesiog pernelyg stipraus skonio. Taigi, kaip vaikas suvokia skirtingus skonius? Ir kodėl taip svarbu, kad maisto papildai vaikams būtų skanūs?

Ką privalote žinoti apie vaiko skonio suvokimą?

Norėdami rasti kompromisą su savo vaiku dėl jo mitybos, visų pirma, turite kuo geriau įsijausti į jo kailį. Pabandykite grįžti į savo vaikystę ir pagalvokite, kokį maistą mėgote. Visada prisiminkite, kad vaikas nėra blogas, kad mieliau valgo saldumynus, nei daržoves, nes:

  • Didelis vaikų skonio receptorių kiekis ir jų išsidėstymas lemia, kad saldaus, sūraus ir riebaus maisto produktai vaikams atrodo skanesni, nei rūgštaus, aštraus ir kartaus skonio.
  • Daržovės dažnai turi kartaus skonio, kurį vaikas jaučia kur kas stipriau, nei mes.
  • Vaikai labiau mėgsta saldų maistą dar ir dėl evoliucijos padarinių. Valgant saldų maistą, yra kur kas mažesnė galimybė apsinuodyti.

Paveikslėlyje pažymėtos liežuvio zonos, kur jaučiamas:

1 – kartumas;

2 – rūgštumas;

3 – sūrumas;

4 – saldumas.

Tai tikrai nereiškia, kad vaikai gali nevalgyti daržovių (nes jas valgyti būtina!), tačiau tai rodo, kad vaikas jų nevalgo ne dėl kvailo užsispyrimo. Mes turime būti kantrūs ir įdėti daugiau pastangų, siekdami, jog vaikas gautų visas jam reikalingas maistines medžiagas.

 

Skanūs vitaminai – lengvas būdas pasirūpinti vaiko sveikata

Kai vaikui dažnai tenka valgyti jam neskanų, tačiau sveiką maistą, mes būtinai turime jam pasiūlyti alternatyvas. Ir tos alternatyvos tikrai neturėtų būti saldumynai, kurie nėra naudingi vaiko sveikatai. Ta alternatyva gali būti tiesiog skanūs ir sveiki vitaminai. Pateikiame keletą priežasčių, kodėl vitaminai vaikams turi būti skanūs:

  • Paprastai vaiko galvoje viskas, kas susiję su gera sveikata, jam asocijuojasi su blogu skoniu ar skausmu (skiepai, neskanūs vaistai, netgi neskanios daržovės). Juk tėvai dažnai sako “valgyk, nes būsi sveikas” ar „pakentėk ir pasveiksi“, tačiau po šių žodžių vaikas paprastai patiria nusivylimą. Visgi, kai tėvai paprašo išgerti “Niam-niam” ir pasako „gerk ir augsi sveikas“, mūsų atžalos nustemba – juk lašiukų kvapas ir skonis nuostabus, o dar ir primena skaniausias braškes! Taip paprastai jūs konstruojate vaiko požiūrį, kad „sveikata irgi gali būti skani“.
  • Pripažinkite, juk taip nesmagu apgaudinėti vaiką – trinti, tirpinti ar slėpti vaistus bei vitaminus kitame maiste. Spręskite šią problemą lengviau – pasiūlykite vaikui skanųjį maisto papildą „Niam-niam“. Vaikas džiaugsis jo geru skoniu, o jūs džiaugsitės „Niam-Niam“ nauda vaiko organizmui. Šis papildas praturtintas selenu, aronijų sultimis, cinku ir ypatingą reikšmę augančiam organizmui turinčiais A,B, C ir E vitaminais.
  • Mes jaučiamės gerai, kai esame sotūs, o esame pikti, būdami alkani. Deja, bet dažnai vaikas lieka alkanas, kai jam siūlomas neskanus maistas. Šiuo atveju „Niam-Niam“ maisto papildas naudingas dar ir tuo, kad papildą vartojant 20 min. prieš maistą, jis padės vaikui valgyti noriau.

Štai, ką apie “Niam-niam” skonį kalba vaikai:

  • “Man patinka, kai mama duoda skaniuosius meškučio lašiukus su sultimis” (Rusnė, 4 metai)
  • “Aš labai mėgstu braškes, o „Niam-niam“ taip kaip braškė“ (Nojus, 5 metai)
  • “Man labai patinka po pusryčių gauti skaniųjų lašiukų” (Akvilė, 6 metai)

Taigi, renkant vaikui vitaminus nepamirškite atkreipti dėmesį ne tik į jo sudėtį, bet ir į tai, kad papildas būtų skanus. Tada ir vaikas Jums padėkos, ir Jūs būsite laimingi!